Demokrat Parti’den İYİ Parti’ye çağrı: Seçimi kaybedersek liderler tasfiye olur

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, seçimin kaybedilmesi halinde Altılı Masa’da yer alan altı partinin de genel başkanlarının siyasetten tasfiye olacağını belirterek, “Altı lider tekrar ortak hareket etmeli” ifadelerini kullandı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; Enginyurt, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday krizinden sonra takındığı tutuma ilişkin açıklamada bulundu. Enginyurt, “Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız” dedi.

Cemal Enginyurt, şu değerlendirmelerde kullandı:

“Bu seçim kaybedildiği takdirde Altılı Masa’dan hiçbir parti, hiçbir lider Sayın Akşener de dahil olmak üzere kazanan olmayacak. Eğer seçim kaybedilirse hiç kimse ben söylemiştim, ben görmüştüm demeye vakit bile bulamadan millet tarafından çok ağır bir şekilde cezalandırılacaktır. Liderler tasfiye olur. Dolayısıyla altı lider tekrar ortak hareket etmeli, birlik, beraberlik içerisinde hareket etmeli.

Çünkü bu seçim cumhuriyete inananlarla cumhuriyete karşı olanların seçimidir. Bu seçim sağ, sol seçimi değil, siyasi parti kavgası değil, millet mücadelesidir. Millet mücadelesinde de nefis olmaz kibir olmaz. Sen ben olmaz. Onun için bu masa milletin umudu olan bir masadır. Milletin beklentisi olan bir masadır. Milletin geleceğinin kurtuluşu olarak gördüğü bir masadır. Dolayısıyla bu masaya asla zarar gelmemesi gerekir. Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir