Hassa’da kaymakam polis aracına çarpan şirketi kolladı: Polislere tehdide işlem yok

HATAY – Hatay’ın Hassa ilçesine deprem nedeniyle koordinatör kaymakam olarak atanan Hayrettin Buğra Güzel’in, bölgede çalışma yürüten ve babasının da çalışanları arasında olduğu öne sürülen şirketin iş makinesinin çarparak hasara neden olduğu polis aracı hakkında tutanak tutulmasına izin vermediği ve polislere yönelik tehditleri göz ardı ettiği öne sürüldü.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Hassa’ya koordinatör vali olarak atandıktan sonra yıkım ve enkaz kaldırma işleri için anlaştığı firmaları da bölgeye getirdi. Bu firmalardan biri olan Yahyalı ABS İnşaat Hafriyat’ın iş makinelerinden biri geçtiğimiz günlerde bir polis aracına çarptı. Polisler hasar gören araç için trafik polislerini çağırıp tutanak tutturmak isteyince olaylar büyüdü.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, kazanın ardından olay yerine inşaat şirketinden bir müteahhit yanında işçilerle gelerek polisleri tehdit etti ve tutanak tutulmasını engellemeye çalıştı. Bölgeye daha sonra, ilçeye Yozgat Çekerek’ten koordinatör kaymakam olarak atanan Hayrettin Buğra Güzel de geldi. İddiaya göre Güzel, firma hakkında herhangi bir işlem yapılmasına izin vermeden polisleri bölgeden gönderdi. Kaymakam tarafından gönderilen polisler ise yaşadıkları durumu amirlerine bildirdi.

Bu arada Kaymakam Hayrettin Buğra Güzel’in babasının Yahyalı ABS İnşaat Hafriyat firmasının çalışanlarından olduğu öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir