İngiliz komutan: İngiliz ordusu tek başına savaşma kabiliyetini kaybetti

Üst düzey bir subay, İngiliz Ordusu’nun savunma kesintileri nedeniyle o kadar gerilediğini ve artık kendi başına savaşmaya yetecek birlik ve teçhizata sahip olmadığını söylüyor.

“İNGİLİZ ORDUSU AŞAĞILANMAYI KABUL ETMELİ”

Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral Charles Collins, Hükümetin, Ordunun Falkland’daki gibi bağımsız olarak savaştığı günlerin sona erdiği ve İngiltere’nin gelecekteki rolünün yalnızca diğer ulusları “tamamlamak” olduğu şeklindeki “aşağılanmayı” kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Collins “Başkalarının savaş düzenimizdeki boşlukları dolduracağını varsayarken, şimdi başka bir ulusun kuvvetini tamamlamaya hazırlanmak için stratejik alçakgönüllülüğe sahip olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

ESKİ KAZANIMLAR GERİDE KALDI

İngiliz ordusunun eski kazanımlarını geride bıraktığının altını çizen Collins, Ukrayna savaşının ordunun eksikliklerini gün yüzüne çıkardığını belirtirken Ukrayna’daki savaşın piyade, tank ve topçu sınıfını içinde barındıran kara kuvvetlerinin önemini belirginleştirdiğini ifade etti.

Öte yandan kısa bir süre önce üst düzey bir ABD’li general, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’a İngiliz ordusunun artık üst düzey bir savaş gücü olarak görülmediğini özel olarak söylediği haberi gündeme gelmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir