Kara yollarında durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Ankara Çevre Otoyolu ayrımı-Ankara- Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması yapılarak, sürücüler diğer şeritlere yönlendiriliyor.

İstanbul-İzmit yolunun Kuruçeşme mevkisinde tramvay hattı yapım çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

TAG Otoyolu’nun Nurdağı- Bahçe kavşakları Adana istikametindeki çalışmalar dolayısıyla bant aktarımı yapılarak, trafik akışı Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü sağlanıyor.

Trabzon- Gümüşhane yolunun 50-55. kilometrelerinde muhtelif kesimlerdeki şev temizlik çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritten gerçekleştiriliyor.

Malatya- Sivas yolunun 30-33. kilometrelerinde Kuruçay Köprüsü’ndeki çalışma sebebiyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki (Borçka-Artvin kesimi) 10 tünel ile güzergahlarında yapılacak drenaj sistemi bakım ve temizlik çalışması dolayısıyla saat 17.30’a kadar ulaşım tek şeritten kontrollü devam edecek.

Sinop- Samsun yolunun 24. kilometresindeki heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bandından çift yönlü sağlanıyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometrelerinde köprü bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple ağır tonajlı araçlar için yol trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah olarak Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametine yönlendiriliyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 10-11 ve 22-25. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Mesudiye-Sivas yolunun 50-53. kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşım Mesudiye istikametinde tek şeritten sürdürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir