Nazilli’de go-kart araçları piste indi

Gençlik Spor Bakanlığı’nın yatırım projeleri arasında yer alan Aydın’da yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Sporun tabana yayılması, gençlerin spora yönlendirilmesi ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için il genelinde gerçekleştirilen yatırımlar çerçevesinde Nazilli ilçesindeki go-kart pisti yatırımlarında da çalışmalar titizlikle devam ediyor. Nazilli yüzme havuzu bahçesinde yapılan pistte, sıcak asfalt çalışmasının yapılmasının ardından karting araçları da teslim edildi.

Yakında açılacak

Geçtiğimiz ocak ayında ihalesi yapılan yatırımların 2023 yılı içerisinde bitirilmesi planlanlanırken, go-kart pisti hizmete girmek için gün sayıyor. Proje tutarı 7 milyon 275 bin 747 TL olan go-kart pisti, portatif tribün, soyunma odası ve çevre düzenlemesi ile 1 adet tenis kortu yapımını içine alan projenin ihale bedeli ise 6 milyon 888 bin 800 TL olarak açıklanırken, yatırımların, tamamlanmasının ardından gençlerin taleplerine yanıt vermesi bekleniyor.

Konu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, konu ile ilgili yapılan açıklamada “Hız tutkunlarına müjde. Nazilli’de karting rüzgarı esmeye başlıyor. Yeni go-kart araçlarımız tesisimize geldi. Kart yarışlarının heyecanını, hızı ve adrenalini hissetmeye hazır mısınız? Nazilli’deki go-kart pistimizle unutulmaz anlar yaşamaya davetlisiniz” ifadeleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx