Ümit Özdağ’ın ve muhalif medyanın sarıldığı “Johnny Somali” videosu bakın ne çıktı

Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında “Japon polisi kadınları taciz edene bu şekilde davranıp caydırıcı olması için filme alıyor ve sınır dışı ediyor. Türkiye’de ise Süleyman Soylu tacizci Afganların aslında taciz etmediklerini, öz çekim yaptıklarını söylüyordu. Zafer Partisi iktidarında Japon polisinin yaptığını yapacağız. Kadınları taciz eden Türklere de Atatürk döneminde ne yapılıyorsa aynısını uygulayacağız.” ifadelerini kullandı.

KADIN TACİZİ DEĞİL 2. DÜNYA SAVAŞI İLE İLGİLİ JAPONLARI HEDEF ALAN VE HAKARETLER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi muhalif medyanın da paylaştığı videonun geçek içeriğine ilişkin şu açıklamayı yaptı;

Amerikalı içerik üreticisi “JohnnySomali”, Japonya ziyareti sırasında yaptığı canlı yayında, İkinci Dünya Savaşı ile ilgili Japonları hedef almış ve hakaret etmiştir. İddiaya konu görüntülerde de, Hiroşima ve Nagazaki’ye nükleer saldırıları gündeme getirerek Japonları küçük düşürmek amacıyla sözlü tacizde bulunmuştur.

İddiaya konu görüntüler, Amerikalı şahsın tahrik ve tacizleri sonrası bir kişi tarafından saldırıya uğradığı anlara aittir. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*