Çay Erdoğan’dan termos belediyeden: Kardeş payı ihale… “100 bin yetmedi 30 bin daha”

Pendik Belediyesi, 7 Mart 2024 tarihinde düzenlediği “30 Bin Adet Termos Alımı” ihalesinin sözleşmesini dün imzaladı. İmzalanan sözleşmeye göre ihaleyi, Moment Medya Reklam Organizasyon Ve Bilişim Hizmetleri Tic. A.Ş. 5 milyon 400 bin TL’ye aldı. Belediye ihale ilanını 14 şubatta yayınlamıştı. Şartnameye göre 30 bin adet termos 15 gün içinde Belediyeye teslim edilecek.

İKİ İHALE İKİ KARDEŞE

Pendik Belediyesi 25 Eylül 2023 tarihinde düzenlediği ilk ihale ile 100 bin adet termos alımı yapmıştı. İlk ihaleyi 15 milyon 500 bin TL’ye His Promosyon Ürünleri İthalat İhracat Tic. San. Ltd. Şirketi almıştı. 20 Ekim 2023 tarihinde imzalanan sözleşmeye göre 100 bin adet termos 3 Kasım 2023 tarihine kadar Belediyeye teslim edilecekti.

İlk ihaleyi alan His Promosyon firması Muhammed Kurt tarafından 2014 yılında kuruldu.

İkinci ihaleyi alan Moment Medya ise 2022 yılı sonunda Yılmaz Kurt tarafından kuruldu. Muhammed Kurt ve Yılmaz Kurt kardeş olmalarına karşın, İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre şirket ortaklıkları bulunmuyor.

AKP’Lİ YÖNETİCİNİN KUZENLERİ

His Promosyon şirketinin sahihi Muhammed Kurt, daha önce Çin’den ithal ettiği termos gibi ürünlerin ticaretini yaparken geçen yıl Nevşehir’de termos fabrikası açtı. 14 Ekim 2023 tarihinde açılışı yapılan “Thermohis” fabrikasının açılışına Vali Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Savran ve geçen dönem AKP’den Sivas Milletvekili olan Semiha Ekinci de katıldı. Semiha Ekinci, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı paylaşımda şöyle demişti:

“Kuzenim Muhammed Kurt’un açmış olduğu Thermosis(h) Termos Üretim firmasının açılışını gerçekleştirdik. Rabbin hayırlı bol kazançlar versin inşallah.”

Fabrikanın açılışından yaklaşık bir ay sonra Semiha Ekinci, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak atandı.

ERDOĞAN’IN ÇAY DAĞITMASI AKILLARA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerde ve afet alanlarında vatandaşlara çay dağıtması geçen dönemlerde çokça gündem olmuştu.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx