Doktorlar, 3 Dakikada Uykuya Dalmanın Yolunu Açıkladı

Günümüzde artan teknolojik cihazlar, gece saatlerinde uykuya dalmamızın saatler bulmasına neden oluyor.

Bu alışkanlık, artık yatağa girildiğinde elinize telefon almasanız bile uykuya dalmanıza engel olabiliyor. Özellikle bir sonraki gün erken saatlerde kalkılacaksa, erkenden uykuya dalabilmek zaman yönetimi açısından hayati derecede önemli olabiliyor.

Uyku üzerine çalışan tıp uzmanları, bu konuya ilişkin yayınladıkları detaylı bir makalede, gerçekten uykuya dalamama sorunlarının ne olduğuna ışık tuttu ve dakikalar içerisinde uykuya dalınabilecek bir yöntem hakkında bilgi verdi.

“BU YÖNTEMLE 3 DAKİKA İÇERİSİNDE UYKUYA DALABİLİRSİNİZ”

İnsanları uyanık tutan şey adrenalindir. Erkenden uykuya dalabilmek için, adrenalin hormonunun salınımını yavaşlatmanız gerekmekte.

Normal şartlar altında tehlikeli durumlarda tavan yapan adrenalin, heyecan duyduğunuz olaylar karşısında maksimum seviyeye ulaşır. Bir şeylerin ters gittiğini düşündüğünde vücudunuz, adrenalin salgılamaya başlar ve bu durum sizin uykuya dalmanıza engel olur.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, bu durumun etkili bir uyku yöntemi olarak kullanabileceğini gözler önüne serdi. Makaleye göre sizi heyecanlandıran, korkutan ya da arzularınızı güçlendiren bir hatırayı düşünmek, adrenalin seviyenizi en yüksek noktaya çıkaracak. Bu adrenalin daha sonrasında düşüş göstermeye başlayacak ve dakikalar içerisinde uykuya dalabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx