Google Bard’ın yeni özelliği ChatGPT’yi gölgede bırakabilir

Yapay zeka teknolojisinin durmaksızın ilerlediği günümüzde, sohbet botlarına olan ihtimamımız da artıyor. Örneğin, Google’ın çok kullanılan botu Bard, kısa bir süre önce önemli bir güncelleme ile donatıldı. Bu güncelleme, Bard’ın kullanıcı sorularına yanıt olarak ilgili görselleri düzenleyip sunabilmesini sağlıyor. Daha önce yalnızca metin tabanlı yanıtlar sunan Bard’ın bu yeni özelliği, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor. İşte bu yenilik hakkında detaylar…

Google’ın Bard isimli sohbet botu, kullanıcılardan gelen sorulara yanıt olarak ilgili görselleri düzenleyip sunabilme yeteneği kazandı. Bu yeni özellik, Bard’ın önceki sürümlerinde yalnızca metin tabanlı yanıtlar sunulurken, şimdi karmaşık konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak adına görsel temsillerin de kullanılabilmesine imkan veriyor.

Google Bard’ın yeni özelliği ChatGPT’yi gölgede bırakabilir

Diyelim ki bir kullanıcı belirli bir tarihi olay hakkında bilgi istiyor. Bard bu durumda, olayla ilgili fotoğrafları veya resimleri sunarak kullanıcının olayı ve önemini daha iyi anlamasına yardımcı oluyor.

Bu yeni görsel tabanlı yanıt özelliği şimdilik yalnızca İngilizce olarak kullanılabiliyor fakat Google, gelecekte diğer dilleri de desteklemeyi planlıyor. Özellik henüz beta aşamasında olduğu için her zaman kullanılabilir olmayabilir veya kusursuz çalışmayabilir. Fakat bu, Bard’ı daha güçlü ve çok yönlü bir araç haline getirebilecek umut vaad eden bir gelişme.

Bard’ın bu görsel tabanlı yanıt özelliği, Google’ın geniş görsel veritabanı tarafından destekleniyor. Bir kullanıcı bir soru sorduğunda, Bard ilgili görselleri veritabanında arıyor. Ardından, Bard, her bir görselin kısa bir açıklamasıyla birlikte kullanıcıya sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir